Переваги морожениці будинку
Настало довгоочікуване літо і стає дуже важливе питання, хочеться багато морозива - це дорого і незрозуміло з чого воно зроблено. Усім батькам хочеться, щоб дитина правильно харчувався. Вихід є, купуючи домашню мороженицю, ми робимо багато морозива, йогуртів, коктейлів і самі розуміємо з чого вони приготовані.
Морожениця – це апарат для приготування морозива в домашніх умовах. Також в мороженице можна приготувати заморожений йогурт, коктейлі, сорбет, граніті, молочний чи фруктовий лід, різні прохолодні напої.
Пристрій морожениц
Морожениця складається з двох контейнерів-чаш, що вставляються один в іншій: ємності для суміші і мутовки – контейнера з подвійною стінкою, простір усередині якої заповнюється льодом або вже заповнено спеціальною рідиною-хладогентом, яка сприяє заморожуванню інгредієнтів та підтримання протягом певного часу низької температури в мороженице.
У внутрішньому контейнері для суміші передбачені обертові лопаті (або нерухомі, тоді обертається сам контейнер) для розмішування морозива.
Матеріал виготовлення
Чаші у морожениц виготовляються з пластика або металу, нержавіючої сталі або алюмінію – обидва варіанти однаково гарні і практичні, при виборі варто орієнтуватися на власний смак.
Принцип роботи
Морожениця працює за принципом міксера. Прилад складається з ємності для суміші, розташованої в центрі, і мутовки. Після включення пристрою, колотівка починає обертатися, перешкоджаючи перетворенню рідини в лід і сприяючи виготовлення однорідної маси.
Контейнер напівавтоматичного морожениці перед приготуванням поміщають в морозильну камеру на період від 8 годин до доби – щоб рідина між стінками замерзла і акумулювала холод. При купівлі морожениці потрібно враховувати розміри морозильної камери холодильника, які повинні дозволяти поставити контейнер для морозива, так як класти його не рекомендується.
Поки заледенілий контейнер заморожує інгредієнти, лопаті з допомогою мотора перемішують їх, що дозволяє кінцевому продукту бути однорідним і не містити частинок льоду.
Суміш повинна перемішуватися, поки не досягне необхідного ступеня в'язкості, зазвичай це займає від 10 до 40 хвилин. Морозиво готове, коли лопаті почнуть зупинятися і змінювати напрямок руху. Після цього мороженицю необхідно вимкнути.
Чергову порцію морозива в напівавтоматичних мороженицах можна приготувати після повного охолодження контейнера і його повторної заморозки.
Після приготування морозиво потрібно перекласти. Для зберігання морозиво перекладається повітронепроникну посуд і поміщається в морозилку – тоді воно буде щільніше. Для виготовлення морозива можна використовувати тільки дерев'яні або пластикові ложки.
Внутрішній контейнер морожениці з готовим морозивом не можна зберігати в морозилці більше 30 хвилин – морозиво може примерзнути до стінок контейнера і пошкодити його.
З чого готується морозиво
Мороженое можно готовить из собственных ингредиентов (молоко, сливки, сахар, яйца, фрукты и т. д.) по рецептам любых кулинарных книг (также рецепты имеются в инструкции к мороженице) и из готовых смесей для мороженого.
Охлажденные ингредиенты мороженого желательно предварительно перемешать, что удобно сделать в блендере. После чего они помещаются в мороженицу.
Сухі суміші для морозива (комплексні бази) в упаковках різного ваги можна придбати в продуктових магазинах. Базу необхідно змішати з водою або молоком і помістити в мороженицю. В залежності від ваги упаковки та обсягу морожениці, однієї упаковки вистачає на 4-6 приготувань.